Ödeme Seçenekleri

E-ticaret Altyapısına Sahip Misiniz?

Online satış yapabilmek için öncelikle bir e-ticaret sitesi sahibi olmalısınız. Bir e-ticaret sitenizin olması gerek hızlı alışveriş kolaylığı sayesinde müşteri memnuniyetini gerek daha kapsamlı bir işletme profilini sağlayacaktır. E- ticaret sitenizin SEO ve mobil uyumluluğunun önemi yanında bir diğer önemli bileşeni ödeme alt yapısını barındırmasıdır.

Ödeme Altyapıları

HER MÜŞTERİ PROFİLİNE UYGUN ÖDEME SEÇENEĞİNE SAHİP OLUN.

 

Ödeme Yöntemleri Seçimi

E-ticaret alt yapılarında en önemli noktalardan biride ödeme yöntemleridir. Her müşteri profiline uygun ödeme seçeneğine sahip olabilirsiniz. Böylelikle farklı ödeme yöntemlerinizin olması E-ticaret sitenizi ve firmanızı tercih edebilirlik noktasında ön plana çıkaracaktır. E-ticaret siteniz üzerinden gerçekleşecek ödeme işlemleri için Havale, Kredi kartı, Kapıda Ödeme gibi ödeme yöntemlerini tercih edebilirsiniz. Günümüz ödeme alt yapılarında firmaların tercih ettiği güncel ödeme alt yapısına sanal pos ödeme yöntemi de eklenmiştir.

Sanal Pos Ödeme Altyapısı

Sanal pos ödeme altyapısı, bir internet sitesi üzerinden ödeme işlemi gerçekleştirebilen sanal pos hizmeti sağlayan tüm bankaların sanal posları ile entegre şekilde çalışan sistemlerdir.

Yapılan her tahsilatın (ödemenin) işlem raporlarının kontrolü, açılan site aracılığı ile yapılabilmektedir.

İşletmeler genellikle ya e-tahsilat sistemi ile tanışmamış olan firmaların eski tahsilat sistemlerini kullanması ya da sanal pos sahibi fakat aldığı sanal pos cihazını hangi sistem üzerinde kullanırsa sorunsuz bir şekilde ödeme alabileceğini bilmeyen firma profili ile karşılaşmaktadır. İşletmeler bu tarz problemleri güncel e-tahsilat sistemleri ile aşabilmektedirler.

E-tahsilat Nedir?

E-tahsilat online ödeme altyapısı sayesinde işletmeler müşterilerinden online kredi kartı tahsilatı sağladıkları sistemlerdir. Alışveriş noktasında taraflar her zaman işletme ve müşteri değildir. İşletmeler sadece doğrudan nihai müşterilerine yani son kullanıcılarına değil çoğu zaman bayilerine yetki vererek bayilerin müşterilerinden ödeme işlemelerini online kredi kartı üzerinden Tek çekim ya da taksitli şekilde gerçekleştirebilirler.

E-tahsilat online ödeme altyapısı sayesinde ödeme işlemlerinin takibinin yapılabileceği bir yönetici paneline sahip olursunuz. Bu panel üzerinden ödeme gerçekleştiren kişiler ve mevcut ödeme süreleri, ödemelere ait detaylı analizi ve karşılaştırmasına, yapılan ödeme işlemlerinin raporlarına ulaşabilirsiniz. Bu panelin veri sağlam ve kontrol sağlam özelliğinin yanında muhasebe programlarıyla birlikte ekstre ve cari entegrasyonu yapabilirsiniz.

E- Tahsilatta Ödem İşlemi Nasıl Gerçekleşir?

E- Tahsilatta Ödem İşlemi Nasıl Gerçekleşir?E-tahsilat sistemleri sadece sanal pos ödeme altyapısı na sahip olmasınız bunu yanında sanal pos firmanıza ait özel bir ödeme sitesi gibi çalışır.  Web siteniz kurulurken seçtiğiniz alan adına ya da sitenizin alt alanı adında e-tahsilat online ödeme sistemi kurulumu yapılır. Kurulumdan sonra sanal poslarınız bu sisteme uygulanır.

Belirlenmiş olan kullanıcı adı ve şifreleri ile birlikte sisteme giriş yapan ödeme yapacak olan sizin müşteriniz, bayi müşterisi ya da bayii satın alacağı ürün için online ödeme seçeneğine tıklanarak ödeme sayfasına geçilir. Ödeme yapılacak olan tutar, kişi bilgileri ve kredi kart bilgileri doldurulur. Ödeme işlemi için gerekli bilgiler onaylanıyla birlikte ödenen ücret sanal pos hesabınıza geçer. 128bit SSL şifreleme sistemi kullanılarak ödeme sayfalarında kişi ve hesap bilgilerinizin güvenliği sağlanır.

Ödeme Altyapısının avantajları

  • Seo ve mobil uyumlu siteniz artık online ödemelerin de yapılabildiği bir e-ticaret haline gelir.
  • Hızlı alışveriş kolaylığı sayesinde müşteri memnuniyetini ve atan müşteri sayısı ile daha kapsamlı bir işletme profiline sahip olursunuz.
  • E ticaret sitenizde sadece sanal pos ödeme altyapısı na sahip olmasınız bunu yanında sanal pos firmanıza ait özel bir ödeme sitesinizde olur.
  • Ödeme süreleri, ödeme yapan kişiler, detaylı karşılaştırma ve işlem raporları gibi her türlü detay inceleyebildiğiniz bir yönetici paneline sahip olursunuz.
  • Bu panelin bir diğer özelliği ise muhasebe programları ile cari ve ekstre entegrasyonu yapılarak çalışabilmesidir.
>