İçerik Geliştirme

İÇERİK PAZARLAMASI

Dijital içerik pazarlaması hazırlanan bir içerik hem hedef kitleye bilgi verir hem de dikkatleri markaya çekip konumlandırmayı çekici hale getirir.

İçerik pazarlaması; yeni medya ağında markaların hedef kitlelerinin dikkatini çekecek içerikleri hazırlayarak, yeni ya da mevcut müşteri kitlenin zihninde duyusal konumlandırma çalışmalarının yapıldığı yeni nesil dijital iletişim ve pazarlama sürecidir.

 “İçerikle pazarlama, net olarak tanımlanmış ve doğru anlaşılmış İçerik hedef kitleyi kârlı müşteri hareketi yaratma hedefiyle etkilemek, çekmek, bağlılıklarını sağlamak için ilgili ve değerli içeriğin yaratılması ve dağıtılmasını kapsayan pazarlama tekniğidir.”

Pazarlama Enstitüsü kurucusu Amerikalı Joe PULİZZİ

İçerik Pazarlama
İçerik pazarlaması diğer dijital pazarlama yöntemlerine farkla mevcut müşteri kitlesinin ihtiyacı olan bilgiyi sunarak sürece dahil olmalarını ve yeni ihtiyaçlar oluşturarak hedef kitleyi markanın ürünlerine yönelmelerini amaçlar. Öyleki piyasaya yeni bir ürünle girip içerik pazarlaması stratejisi ile kitlenizde henüz popülerliği oluşmamışken ya da hiç aklılarda yokken o ürünü bir ihtiyaç haline getirerek talep edilen bir ürün olmasını sağlayabilirsiniz.

İşin özünde dijital içerik pazarlamasında, hazırlanan her bir içerik hem  hedef kitleye bilgi verir hem de dikkatleri markaya çekerek konumlandırmayı ilgi çekici hale getirir.

Bunun için yapılması gereken  sıradan reklamlar yerine hedef kitleye birçok katmandan oluşan  görsel içerikler ve bilgilendirici metinler sunmaktır. İstatistiklere göre 10 tüketiciden 7’si okudukları makaleleri, izledikleri video ve görsel içerikleri geleneksel pazarlama yöntemlerine tercih ediyor; Böylece içerik pazarlaması ile markaların tüketici ihtiyaçlarına çözüm sunan servis ve ürünlerine dair bilgi sahibi olmayı tercih ediyorlar.

E-ticaret ve Çözümleri

 

Ürün veya tanıtımınız hakkında en uygun ve akılda kalıcı, test edilerek oluşturulmuş bir içerik, rakiplerinizin içeriklerine oranla daha çok dikkat çekecektir. Dolayısıyla özgün içerikler oluşturup, animasyon, görsel, video ve metin olarak hedef kitlenize ve potansiyel müşterilerinize ulaştırıyoruz.

>